محمد کمالی وبلاگ‌نویس و رویاپرداز

از مشهد به زاهدان

فلانی بیرجند، فلانی بندرعباس، کمالی، اوه زاهدان! این دقیقا صداهایی بود که دیروز موقع خوندن اسم‌ها شنیدم. دورهٔ آموزشیم شوخی شوخی تموم شد و امریه‌هامون اومد برای ادامهٔ خدمت.

موقع رفتن به سربازی، همه از اسم زاهدان ترس دارن. داستان‌های ترسناکی ازش تعریف می‌کنن و می‌گن که بدترین شرایط خدمتی اونجا وجود داره.

سرنوشت من هم اینطوری رقم خورد و حالا قراره برم زاهدان و ۲ سال رو اونجا سپری کنم. بچه‌ها توی توئیتر بهم گفتن که مردمان خیلی خوب و خون‌گرمی داره. قبلا هم این رو از آدم‌های دیگه‌ای شنیده بودم.

هرچی که هست باید خودم رو آماده کنم براش. من خیلی زود خودم رو با محیط وفق می‌دم و این ویژگی فکر می‌کنم کمکم کنه. راستش نمی‌دونم چرا اصلا ناراحت نیستم و یه جورایی هیجان دارم برای رفتن به اونجا.

این پست‌های کوتاه رو می‌نویسم تا بعدها به یادگار بمونه و بیام بخونمشون و کیف کنم. شاید برای مخاطبم چیزی خاصی نداشته باشه اما برای خودم خیلی ارزشمنده!

کلی تجربه و سختی جدید در انتظارمه و قراره نسخه‌های بهتری از من منتشر بشه. بازهم همون جملهٔ معروف نیچه تو ذهنم تکرار می‌شه که می‌گه چیزی که نکشتت قوی‌ترت می‌کنه!

همونطور که آموزشیم تو یه چشم به هم زدن تموم شد امیدوارم بقیه‌اش هم همینطور باشه.

اگر حرفی دارید اون رو توی کامنت بگید. این پست‌ها و پیام‌ها تا وقتی که زنده هستم به یادگار می‌مونه و ممکنه یک روزی یک جایی تسلی بخش باشه برای کسی.

اون قلب پایین رو هم یه فشار بدید 🙂 . خداحافظ تا مدتی نامعلوم!

سایتت رو خودت بساز
می‌خونم

درباره نویسنده

محمد کمالی

یک علاقه‌مند به دنیای وب و تکنولوژی که دوست داره تجربیاتش و مطالب جالبی که در سطح وب گیرش میاد رو توی وبلاگش منتشر کنه تا بقیه هم بتونن ازشون استفاده کنن.

۶ دیدگاه

  • سلام بیتا جان، ممنون از لطفت.
   مهم‌ترین وسیله‌ای که با خودم می‌برم کتاب‌هام و کاغذ و قلمه! سعی می‌کنم اونجا به صورت آفلاین بنویسم تا بعدا اگر فرصتی شد منتشرش کنم.

 • عزیزم خیلی خوشحالم که نسبت به شرایط زندگی میتونی خودتو وفق بدی. تو برای من یک انسان کامل و قوی هستی. افتخار میکنم به داشتن همچنین خواهرزاده‌ای. امیدوارم هرجا هستی سلامت و پیروز باشی. باهت خداحافظی نمیکنم فقط میگم در پناه خدا باشی.

 • سلام محمد عزیز
  می‌دونم شنیدن زاهدان همه رو شوکه کرده و هرکس چیزی میگه ولی یک چیزی رو توجه کن که یک عده زیادی از ایران عزیز اونجا دارن زندگی میکنند و تموم عمرشون از تولد تا مرگ اونجان ما انسانها متحمل جبر جغرافیایی هستیم فکر کن اگه اونجا قرار بود متولد بشیم و…. چی میشد این مدت خدمت نیز بخشی از جبر جغرافیایی ماست … تو طول خدمت و زمان سختی ها به این فکر کن که اینها رو باید بگذرونی تا قویتر بشی مثل یک سختی ورزشی یا درد یک سوزن واکسن و دوم اینکه مطمنا این سختی یکجایی تموم میشه یا همون جمله معروف که : این نیز بگذرد
  موفق و پیروز باشی

  • سلام محمد آقا
   ممنون. زاهدان هم یه جاییه مثل مشهد. من اصلا ترسی ندارم و هیجان دارم برای تجربه کردن این دوران! دقیقا قراره این سختی‌ها بسازه من رو. ببینیم چی پیش میاد.

محمد کمالی وبلاگ‌نویس و رویاپرداز

محمد کمالی

یک علاقه‌مند به دنیای وب و تکنولوژی که دوست داره تجربیاتش و مطالب جالبی که در سطح وب گیرش میاد رو توی وبلاگش منتشر کنه تا بقیه هم بتونن ازشون استفاده کنن.

آرشیو وبلاگ

دسته‌بندی های وبلاگ

آخرین دیدگاه‌ها