میخوای دنیاتو تغییر بدی؟

اشتراک‌گذاری

احتمالا فکر میکنید این پست از اون چیز هایی هست که طرف کتاب مینویسه چگونه میلیارد شویم بعد پول نداره بده کتابش رو چاپ کنن 😅 ! نه اصلا همچین چیزی نیست. موضوع این پستم بر میگرده به یه ویدیو کوتاه که چند ماه پیش دیدم از یک افسر نیروی دریایی آمریکا و کتابی که همین هفته گذشته خوندم که برگرفته از همون سخنرانی بود در دانشگاه تگزاس.

خیلی خلاصه اگر بخوام توضیح بدم این میشه که اگر میخوای دنیاتو تغییر بدی اول باید تختخوابت رو مرتب کنی. احتمالا الان این شکلی شدین: 😐 یا شایدم اینطوری : 🤨 ولی باید بگم که دقیقا موضوع همینه! مرتب کردن تختخواب. چرا؟ چون اولین وظیفه ای که در طول روز بر عهده شماست همینه! اگر تونستین این وظیفه رو به درستی و کامل انجام بدین بقیه وظیفه هایی که طی روز بر دوشتون گذاشته میشه رو هم میتونید به درستی انجام بدید. در واقع کسی که نمی تونه از پس یه کار کوچیک بر بیاد هیچ وقت نمی تونه کار های بزرگ رو هم انجام بده.

اول میخواستم یه توضیح کامل راجع به کتاب بدم اما پشیمون شدم و گفتم یکمی ازش بگم و بقیه اش رو خودتون بخونید توی کتاب. اولین و مهم ترین مورد در آموزش نیرو های SEAL  همین مرتب کردن صحیح تختخواب هست.

وقتی وارد دوره شش ماهه آموزش های نیروی دریایی آمریکا میشین همون اوایل یه جا جمعتون میکنن و یه زنگ رو بهتون نشون میدن و میگن اگر میخواین دیگه ۵ صبح از خواب پا نشین یا اینقدر فشار بدنی و روحی رو تحمل نکنین، فقط کافیه این زنگ رو به صدا در بیارین و بعد مرخص میشین! به صدا در آوردن این زنگ دقیقا برابره با جا زدن ما توی مشکلات روزمره زندگیمون! پس یادتون باشه توی زندگیتون توی هر شرایطی که بودین باز هم زنگ رو به صدا در نیارین و فقط ادامه بدین. موفقیت دقیقا لحظه ای به سراغتون میاد که اصلا انتظارش رو ندارین!

تا اینجا دو تا چیز مهم رو از این کتاب و سخنرانی گفتم یکی مرتب کردن تختخواب و دومی به صدا در نیاوردن زنگ. مورد سوم رو هم بذارین بگم و کم کم تموم کنم پستم رو (قرار بود زیاد توضیح ندم 😅 )

اگر بخوام دقیقا از خود کتاب بگم این مورد رو اینطوری میشه: فصل نهم. به دیگران امید دهید! اگر میخوای دنیا رو تغییر بدی وقتی تا خرخره توی گل فرو رفتی، آواز بخون.

راجب این مورد توضیح نمیدم تا خودتون توی کتاب بخونید و ببینید قضیه از چه قراره؟ البته داخل ویدیو 19 دقیقه ای که در آخر همین پست میذارم به همه این ها اشاره میکنه اما خودتون هم میدونید که خوندن کتاب یه حال و هوای دیگه ای داره و این موارد رو با جزییات کامل تری توضیح میده.

من تقریبا همه تلاشم رو کردم تا شما رو تشویق کنم این کتاب رو تهییه کنید و بخونید دیگه نمیدونم چه قدر موفق بودم تو این کارم اما حتی اگر یک نفر بعد از خوندن این پست بره و این کتاب رو تهییه کنه برای من کافیه و یه دنیا ارزش داره برام 🤗 . ویدیو کامل این سخنرانی رو از یوتیوب براتون میذارم تا اگه به هر دلیلی نخواستین کتاب رو تهییه کنین حداقل این ویدیو فوق العاده رو دیده باشین. یا اینطوری هم میتونم بگم که اگر من اونقدر داغون تعریف کردم از این کتاب که شما مجاب به تهییه اش نشدین این ویدیو شاید شما رو تشویق کنه به تهییه اش 😅 .

تقریبا پایان پست رو اعلام میکنم 😬 اما قبلش این رو بگم اگر فکر کردید این پست برای کسی میتونه مفید باشه به اشتراک گذاشتنش من رو خیلی خوشحال میکنه ❤️ .

تماشای ویدیو

دیدگاه کاربران (8 دیدگاه)

  1. این پست رو چند وقت پیش خونده بودم و بعدتر هم کتابو خوندم و سایت شما یادم رفت :دی
    امروز که دوباره اومدم اینجا، گشتم دنبال مطلب‌هایی که اون دفعه خونده بودم. این یکی‌شون بود. و خب فکر کنم بشه گفت این پست از عواملی بود که باعث شد کتابه رو بخونمش 🙂

دیدگاهتان را بنویسید