خداحافظی با پروتکل v2ray

v2ray

اشتراک‌گذاری

پارسال همین موقع‌ها بود که این پروتکل خیلی سر و صدا به پا کرد و انصافا هم توی زمان خودش به شدت کاربردی و نجات‌دهنده بود.

اما با گذر زمان و آپدیت شدن یه سری چیزا توی زیر ساخت شبکه، هر روز و هر روز v2ray ضعیف‌تر شد و این روزا باید کلی کار انجام بدین تا وی‌پی‌ان v2ray به درستی کار کنه. تازه اونم معلوم نیست آی‌پی تون چه قدر تمیز می‌مونه و کی سرورتون فیلتر میشه!

تو این جریان فیلترینگ و دور زدنش، تجهیزات و نیروی انسانی دست بالاتر رو دارن و دائم باید چشمتون به سرورتون باشه تا ببینین کی فیلتر میشه.

تانلینگ سرورها، محدودیت وحشتناک پهنای باند روی سرورهای ایران، دانلود و آپلود یک به یک و کلی چیز دیگه باعث میشن که اینقدر تو این مسیر اذیت بشید و کلی هزینه کنید تا آخر بیخیالش شید و برید سراغ وی‌پی‌ان‌های خطرناک رایگان!

این روزا به طرز عجیبی وی‌پی‌ان‌های رایگان به خوبی وصل میشن و کار میکنن و خب چی خطرناک‌تر از این برای فروختن داده‌هاتون؟!

احتیاط شرط عقله و می‌دونیم که هیچ گربه‌ای برای رضای خدا موش نمی‌گیره.

حالا بیاین یه چیزی رو مرور کنیم باهم…

وقتی می‌خواین وارد محیط ترمنیال سرور شین و کامند‌هاتون رو توش وارد کنین از چه طریقی به سرور وصل میشین؟ آفرین از طریق پروتکل SSH.

پس این پروتکل چیزی نیست که به سادگی بشه بستش یا شناساییش کرد. چون روزانه هزاران نفر تو همین کشور خودمون برای مدیریت سرورهاشون از همین طریق به سرورشون وصل میشن.

خب حالا فرض کنین از همین پروتکل استفاده کنیم به جای استفاده از v2ray!

دیدید که برای SSH زدن به یه سرور کافیه آدرس پورت اتصال رو داشته باشین به همراه یک یوزر نیم و پسورد. با همین 3 تا چیز می‌شه به یه سرور خارج وصل شد و از شبکه اون به عنوان VPN استفاده کرد.

پروتکل SSH به شدت دردسر کمتری داره نسب به v2ray. به هیچ عنوان به تانلینگ نیاز نداره و سرعت به شدت بالایی هم داره.

اگر برای راه‌اندازی و سایر مواردش سوالی داشتید حتما توی چت آنلاین سایت اون رو مطرح کنین تا باهم صحبت کنیم.

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید