اهدافت رو برای خودت نگهدار

اشتراک‌گذاری

یادمه از بچگی هیچ وقت دوست نداشتم راجب کارهام و برنامه هام با کسی صحبت کنم و کسی رو در جریانشون قرار بدم، به نظر خودم یکی از اصلی ترین دلایلم برای این کار این بود که ممکنه توی اون کار موفق نشم و بعد باید کلی جواب پس بدم به بقیه! یه جورایی ترس از حرف و قضاوت دیگران باعث میشد همیشه همه چیز رو توی خودم نگه دارم و کسی رو در جریانشون قرار ندم.

اینطوری همه چی همیشه عالی بود برام مثلا یهو یه ایده میرسید به ذهنم و در سکوت کامل پیش میبردمش و بعد شکست که میخوردم خیلی برام راحت بود هضمش چون قرار نبود به شونصد نفر جواب پس بدم که چرا و چیشد که اینطوری شد و … ! البته این موضوع رو با مشورت کردن با دیگران راجب یه کاری قاطی نکنین چون اون بحثش جداست. منظور من اینه که من از فردا تصمیم میگیرم ده کیلو خودم رو لاغر کنم و شروع میکنم به همه دوستان و اطرافیانم این برنامم رو میگم و از اون طرف هم اون ها کلی منو تشویق میکنن و خیلی راضی کننده میشه برام ( پینوشت: اگه ده کیلو خودم رو لاغر کنم تقریبا چیزی ازم باقی نمی مونه 😅 )

اینطوریه که تقریبا گند میزنیم به اهداف و برنامه هامون! چطوری؟ 🤨 الان میگم.

وقتی ما راجب اهدافمون با بقیه صحبت میکنیم و اون ها رو در جریان برنامه هامون قرار میدیم معمولا اون ها ما رو تصدیق و تشویق میکنن و این کار یه حالت رضایت در مغز ما به وجود میاره و ذهن ما حالتی براش پیش میاد که فکر میکنه ما به اون هدف نزدیک شدیم (بدون هیچ حرکت خاصی 😑 ) و همین کار باعث میشه تا ما اون انگیزه اولیه برای رسیدن به هدفمون رو از دست بدیم و ممکنه حتی به این منجر بشه که کلا بیخیالش بشیم.

برای اینکه از این به بعد شما هم مثل من راجب اهداف و برنامه هاتون با کسی صحبت نکنید این ویدیو تد تاک رو حتما مشاهده کنید. بعد از دیدن این ویدیو به صورت کامل در جریان کار قرار میگیرید. امیدوارم براتون مفید باشه!

دیدگاه کاربران (4 دیدگاه)

  1. پیشرفت کردن یعنی حرکت از نقطه A (اینجا) و رسیدن به نقطه B (جایی که می‌خواهی باشی). این‌که اعلام کنیم می‌خواهیم به نقطه B برویم، سبب نمی‌شود که واقعا به آن‌جا برسیم، ولی بازخورد مثبت دیگران باعث می‌شود که از انگیزه ما برای حرکت از نقطه A کاسته شود.

  2. دارم با خودم فکر میکنم چرا این اندازه دیر وب سایتت رو پیدا کردم!
    اما در رابطه با موضوع من رویکردم تا به امروز متفاوت بوده و یادم میاد که یک عنوان مقاله رو هم در مقابل این موضوعی که دربارش نوشتن جلو چشمم اومده که سعی میکنم حتما پیداش کنم.
    من در رابطه با اهدافم حرف میزنم چون وقتی دربارشون حرف میزنم برام شفاف تر میشن و از خوبی هاش برام این بوده که توی مسیری که عنوانش کردم آدم هایی رو تونستم پیدا کنم که بهم کمک کردن یا اون روی ندیده ی ماجرا رو بهم گفتن و من تونستم هدفم رو توسعه بدم.
    دارم به این فکر میکنم که این موضوعی که توی تد دربارش صحبت شد ممکنه روی بعضی شخصیت ها متفاوت عمل کنه!

    1. آره، این چیزی که میگی به نظرم یه قضیه ی دیگه هست و جای بحث داره. اگر اون مقاله رو پیدا کردی حتما برای تو تلگرام بفرستش. ممنون 😍 .

دیدگاهتان را بنویسید