آزمون الکترونیکی دانشگاه پیام نور

آزمون

اشتراک‌گذاری

بعد از این که برنامه امتحانات پایان ترم رو از سایت گرفتم دیدم که جلوی یک درس نوشته نوع آزمون الکترونیکی، برام خیلی جالب بود که بدونم دقیقا فرآیند برگذاری این آزمون چجوریه؟

اولش فکر میکردم چون این آزمون الکترونیکیه پس احتمالا میشه توی خونه و با سیستم شخصی توی آزمون شرکت کنی ولی از یه جهتی هم برام سوال بود که اون قضیه تقلب و اینا چی میشه اگه قراره اینطوری باشه 🙂

ولی با خودم گفتم احتمالا فکر همه جاش رو کردن و همه‌ی شرایط رو در نظر گرفتن!

برای این که بدونم برای ورود به محیط آزمون دقیقا چه چیزایی لازمه همینطوری شانسی کلمه آزمون الکترونیکی دانشگاه پیام نور رو گوگل کردم و یهو دیدم عه اصلا اونطوری که من فکر میکردم نیست و برای این آزمون هم بازم باید رفت دانشگاه! شرایطش رو خوندم و دیدم تنها فرق این آزمون الکترونیکی با یه آزمون معمولی توی نداشتن کاغذه و بقیه شرایط مثل همون آزمون های معمولیه.

یه نکته ای که توی سایت های مختلف خیلی بهش اشاره شده بود این بود که بعد از شروع تایم آزمون فقط ۱۵ دقیقه فرصت دارین تا وارد سیستم و محیط آزمون بشین وگرنه بعد از ۱۵ دقیقه دیگه امکانش نیست و عملا نمی تونین توی آزمون شرکت کنین.

من اول فکر میکردم این موضوع هم مثل همون چیزیه که توی برنامه های امتحانی میزنن که میگن نیم ساعت قبل از شروع امتحان در محل حاضر بشین و … .

خلاصه با این که من این موضوع رو زیاد جدی نگرفتم اما بازهم زود تر خودم رو رسوندم سر جلسه امتحان، اما این قضیه ۱۵ دقیقه واقعا خیلی جدی بود و بعد شروع تایم امتحان که مثلا ساعت ۸ بود شما فقط تا ۸:۱۵ فرصت شرکت در امتحان رو داشتین و دیگه بعد از اون عملا هیچ کاری نمی تونستین انجام بدین.

به نظرم این سیستم واقعا مزخرفه چون بعد از اینکه امتحان رو دادم و اومدم بیرون افراد زیادی رو دیدم که مثلا به خاطر سه دقیقه تاخیر دیگه کلا نمی تونستن آزمون رو بدن و عملا درسشون حذف میشد!

درسته که این وظیفه‌ی دانشجویه که خودش رو در زمان مناسب برسونه سر جلسه امتحان اما اون افرادی که چنین سیستمی رو با همچین محدودیتی در نظر گرفتن فکر این رو نکردن که ممکنه برای یک دانشجو یه مشکلی پش بیاد و فقط یک دقیقه دیر تر برسه سر جلسه؟

امیدوارم کسایی که پشت این قضیه هستن یه فکر بهتری راجب این موضوع بکنن و این سیستم مسخره رو از این حالت خارج کنن. واقعا فکر کنین این همه خونده باشی برای یه امتحان و بعد مثلا به خاطر یک دقیقه فقط یک دقیقه دیر رسیدن دیگه نتونی توی امتحان شرکت کنی و درست حذف بشه!

آزمون الکترونیکی و حذف کاغذ خیلی عالیه اما امیدوارم یه فکر بهتری راجب این محدودیت ۱۵ دقیقه ای بکنن.

دیدگاهتان را بنویسید